Zbliża się termin przesyłania do GUS formularza Z-10

Druku Z-10

Zbliża się termin przesyłania do GUS formularza Z-10

🛎Przypominamy wszystkim o zbliżającym się terminie przesłania do GUS formularza Z-10, czyli „Sprawozdania o warunkach pracy”.
Należy to zrobić ➡➡ do 15 lutego 2024 r. ⬅⬅ drogą elektroniczną, korzystając z Portalu Sprawozdawczości GUS 💻
Wyjątkowo, i za wcześniejszym uzgodnieniem, formularz ten można wypełnić w formie papierowej 📄 i przesłać drogą pocztową ✉ na wskazany w nim adres.
🤔 Problemem przy wypełnianiu dokumentu może okazać się określenie w dziale 4 ❓❓ liczby osób posiadających uprawnienia wynikające z pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze❓❓
Należy przyjąć liczbę osób, które posiadają uprawnienia wynikające z pracy w szczególnych warunkach, dające im możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę. Uwzględnia się także pracowników, które skorzystali już z takiej możliwości i powrócili do pracy na dowolne stanowisko.
Informacje powinny dotyczyć wyłącznie osób, które w danym roku sprawozdawczym 📆 posiadały takie uprawnienia (tzn. spełniały jednocześnie kryterium wieku i stażu), a w badanych miesiącach pracowały (tzn. w lipcu, grudniu).
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane ze sprawozdaniem do GUS, nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji❗
Zapraszamy do kontaktu👇👇👇
📧 biuro@inzynieriabhp.pl
☎ 791-550-140
☎ 535-988-543


Zadzwoń teraz