Dlaczego każdemu przedsiębiorcy opłaca się outsourcing usług BHP

Dlaczego każdemu przedsiębiorcy opłaca się outsourcing usług BHP

Bezpieczne warunki pracy to podstawa, którą powinien zapewnić każdy pracodawca. Nie każdy jednak jest biegły w znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Przez to nawet drobne niedopatrzenia, które nie są spowodowane złą wolą, mogą grozić karą finansową nałożoną przez urzędnika. W skrajnych wypadkach niedopatrzenia mogą prowadzić nawet do odpowiedzialności karnej.  

W sytuacji, gdy z różnych względów nie masz możliwości zatrudnienia specjalisty do spraw BHP,  warto skorzystać z outsourcingu. Sprawdź, czym jest ta usługa i jak wesprze Twoje przedsiębiorstwo w funkcjonowaniu.  

Co to jest outsourcing usług BHP? 

Outsourcing polega przekazaniu zewnętrznej firmie konkretnych obowiązków w przedsiębiorstwie klienta. W tym przypadku nasi specjaliści zajmą się wszystkimi obowiązkami związanymi z BHP w Twoim zakładzie pracy. Warto zaznaczyć, że wszystko odbywa się pod Twoim pełnym nadzorem. 

Jakie obowiązki konkretnie przejmuje specjalista BHP? 

Korzystając z usług outsourcingu BHP, specjalista zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń BHP dla pracowników i pracodawców. Do tego przeprowadza pomiar szkodliwych czynników w miejscu pracy oraz dokonuje analizy ryzyka zawodowego. W przypadku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Inspektora Sanitarnego, to on zajmie się reprezentacją Twojej firmy. 

W sytuacji, gdy zdarzy się wypadek, dokona on też analizy i ustali okoliczności zdarzenia. Wszystkie te czynności wymagają oczywiście rzetelnej dokumentacji, którą również zajmie się nasz specjalista. Wybierając nas, zyskujesz także okresowe audyty wykonywane w Twojej firmie. Dzięki temu odciążamy Cię z obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, a Ty możesz zająć się prowadzeniem swojego przedsiębiorstwa. 

Co zyskujesz dzięki outsourcingowi BHP? 

Przede wszystkim korzystając z outsourcingu, nie musisz tworzyć nowego miejsca pracy dla specjalisty, którego zatrudniłbyś w swojej firmie. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas, który poświęciłbyś na rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnym kandydatem na nowe stanowisko.  

Co więcej, nie musisz martwić się o urlopy czy zwolnienia lekarskie, na które mógłby pójść pracownik wewnętrzny. Nasi specjaliści są z Tobą w ciągłym kontakcie i są w stanie szybko zareagować w razie wypadku. Dodatkowo istnieje również możliwość wymiany inspektora na Twoje życzenie. 

Wybierając nasze usługi, masz do dyspozycji sprawdzonych i wykwalifikowanych inspektorów. To pracownicy z doświadczeniem, którzy spisali się już przy międzynarodowych inwestycjach oraz dysponują aktualną i okresowo weryfikowaną wiedzą. Ponadto korzystając z usług niezależnego specjalisty, masz pewność, że otrzymywane od niego informacje są w pełni rzetelne. 

Jeśli masz pytania związane z usługą outsourcingu BHP, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy przedstawią Ci ofertę dopasowaną do Twojego przedsiębiorstwa i rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości. Już dziś oddaj sprawy związane z BHP pod skrzydła naszych specjalistów i zapewnij swoim pracownikom bezpieczeństwo w miejscu pracy! Zadzwoń teraz