Obsługa BHP - Sunreef Yachts
 

Obsługa BHP – Sunreef Yachts

Case study – Sunreef Yachts 

Sunreef Yachts jest producentem luksusowych katamaranów pełnomorskich, dostępnych w wersjach żaglowych, silnikowych oraz ECO. Dbamy o to, aby wszyscy pracownicy oraz zarząd Sunreef Yachts mogli wykonywać swoją pracę zgodnie z przepisami, bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

Nasza firma świadczy usługi związane z bezpieczeństwem i higieną pracy dla producenta luksusowych jachtów – firmy Sunreef Yachts. Siedziba Sunreef Yachts znajduje się przy ulicy Doki 1 w Gdańsku.

 

Działalność Sunreef Yachts

Sunreef Yachts od 2002 ma siedzibę w Gdańsku. Od tego roku też produkuje stylowe, luksusowe i spersonalizowane katamarany pełnomorskie. Siedziba firmy – w tym biura i zakład produkcyjny – mieszczą się w gdańskich dokach. To właśnie tutaj każdego dnia pracuje się nad kolejnymi yachtami, które są synonimem stylu i piękna.

Dostęp do najnowszej technologii, najlepsi specjaliści oraz lata doświadczeń sprawiły, że jachty Sunreef Yachts cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Firma cały czas się rozwija, mając istotny wpływ na rozwój technologii związanej z produkcją i systemami napędowymi dla jachtów pełnomorskich.

W taki sposób powstała wersja ECO, która stanowi odpowiedź na potrzeby rynku dotyczące zasilania jednostek pływających za pośrednictwem odnawialnych źródeł energii.

Nasze działania BHP  w Sunreef Yachts

Szkutnictwo i produkcja łodzi zawsze stanowi pewne niebezpieczeństwo i zagrożenie dla osób wykonujących ten zawód. Nie inaczej jest w firmie Sunreef Yachts – na wielu stanowiskach pracy istnieją warunki, które sprzyjają wystąpieniu zjawisk potencjalnie niebezpiecznych. Nasza firma dba o to, aby znaleźć i określić te zjawiska, a następnie zminimalizować zagrożenie. Dzięki doświadczeniu i wiedzy możemy wykonać to zgodnie z oczekiwaniami tak wymagającego klienta jak Sunreef Yachts.

Poprzez określenie i późniejszą analizę zjawisk potencjalnie niebezpiecznych, które mogą wystąpić na halach produkcyjnych lub w biurze Sunreef Yachts, jesteśmy w stanie przygotować odpowiednie instrukcje. Pozwala to przeszkolić personel oraz zarząd w taki sposób, aby wykonywanie obowiązków w firmie Sunreef Yachts było bezpieczne dla każdego.

Instrukcje przygotowywane są indywidualnie dla poszczególnych stanowisk. Szkolenia realizowane są zgodnie z nimi oraz z podziałem na grupy pracowników, tak aby każdy mógł poznać zasady i szczegóły pracy. Wszystkie zostały oparte o przepisy BHP bezpośrednio dotyczące stanowiska.

Kolejne działanie, które podjęliśmy w Sunreef Yachts, to określenie niezbędnych do pracy środków bezpieczeństwa i niezbędnego wyposażenia BHP dla pracowników każdego szczebla. Nasze działania uwzględniły znaczne zróżnicowanie panujących na terenie firmy warunków.

Co zyskał dzięki nam Sunreef Yachts w obsłudze BHP?

Kompleksowa obsługa BHP w Sunreef Yachts odbiła się bardzo pozytywnie na ogólnym bezpieczeństwie pracy. To umożliwiło znaczną redukcję zagrożeń, które mogą występować w siedzibie firmy.

Wszyscy pracownicy otrzymali instrukcje i niezbędne przeszkolenie. Dzięki temu pracują w pełni wydajnie i bezpiecznie. Podejmowane przez nich działania nie generują już możliwości wystąpienia zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych.

Wdrożone przez nas procedury, przeprowadzone szkolenia oraz określenie konkretnych działań w przypadku wystąpienia zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych – to wszystko pozwoliło zwiększyć zadowolenie z pracy. Zmniejszyła się również ilość nieobecności na stanowiskach pracy.

Firma Sunreef Yachts zyskała rozwiązania, które pozwalają traktować ją jako dobrego i bezpiecznego pracodawcę. Zarząd i pracownicy dzięki nam mogą skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, a my dbamy i bezpieczeństwo i higienę pracy.

Zadzwoń teraz