Nasi Klienci – Baltrade - Hurtowania elektryczna
 

Nasi Klienci – Baltrade

Case study – Baltrade

Świadczymy usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla firmy Baltrade – czołowego dystrybutora specjalistycznego sprzętu elektronicznego na terenie całej Polski.

 

Baltrade działa na rynku od 1990. Nasza współpraca z firmą opiera się na pełnej obsłudze w zakresie BHP, począwszy od opracowania przepisów, poprzez szkolenia, skończywszy na kontrolach dotyczących przestrzegania norm oraz procedur. Siedziba firmy Baltrade mieści się przy ulicy Kartuskiej 493 w Gdańsku.

Działalność firmy Baltrade

Firma Baltrade jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu elektronicznego. Jej działalność obejmuje dystrybucję baterii, akumulatorów oraz ładowarek. Baltrade dysponuje ogromnym magazynem, z którego towar dystrybuowany jest niemalże do każdego kraju w Europie. Firma jest jednym z liderów rynku bateryjnego. Współpracuje w zakresie handlowym z innymi dystrybutorami oraz klientami końcowymi.

 

Baltrade w 2020 roku został nagrodzony przez Miesięcznik Forbes nagrodą Diamenty Forbesa.

 

Odpowiednie zaplecze, duży magazyn, doświadczenie oraz wyspecjalizowana kadra pracownicza pozwoliły naszemu partnerowi stać się czołowym dostawcą baterii i akumulatorów na rynku. Baltrade jest w stanie zrealizować zamówienie w ekspresowym czasie, bez względu na jego złożoność oraz wymagania, które stawia klient.

Jakie podjęliśmy działania w Baltrade

Nasza współpraca z Baltrade opiera się o kompleksową obsługę firmy w zakresie BHP. Baltrade jest firmą handlową, nie oznacza to jednak, że podczas pracy nie występują żadne zagrożenia. Praca jest wymagająca, stresująca, bardzo często wykonywana jest też poza siedzibą firmy.

 

Pierwszym krokiem, który został przez nas poczyniony, było przeanalizowanie działalności firmy pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy i próba określenia możliwości wystąpienia zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych. Jest to bardzo istotny krok – umożliwia przygotowanie procedur oraz określenie środków, które wyeliminują lub przynajmniej zminimalizują zagrożenie zaistnienia zdarzeń niebezpiecznych.

 

Największe zagrożenie występuje wśród pracowników magazynowych, a także wśród osób, które korzystają z samochodów firmowych. Zagrożenia te zostały przez nas zidentyfikowane, przeanalizowane, a następnie przeprowadziliśmy odpowiednie czynności, które miały na celu ich wyeliminowanie.

 

Kontynuacją naszej pracy dla firmy Baltrade było przygotowanie instrukcji BHP. Dotyczyły one ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków dla firmy. Zostały też opracowane szczegółowe instrukcje stanowiskowe. Przygotowanie ich wiązało się z przeprowadzeniem cyklu szkoleń. Szkolenia te są nieustannie organizowane celem zwiększenia świadomości dotyczącej bezpiecznej pracy.

 

Nasze działania mają bezpośredni wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na jakość pracy w firmie Baltrade.

Co zyskało Baltrade na współpracy z Inżynierią BHP

Pełna obsługa BHP to zwiększenie bezpieczeństwa, znaczne polepszenie warunków pracy oraz atrakcyjne szkolenia, które mają za zadanie budować świadomość pracowników.

 

Zarząd Baltrade zyskał na współpracy z nami spokój oraz większe możliwości w zakresie działania, pracownicy natomiast lepszą atmosferę w firmie. Wszystko dzięki poprawie bezpieczeństwa.

 

Jesteśmy odpowiedzialni za identyfikację zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych. Za pomocą szkoleń oraz instrukcji stanowiskowych pomagamy zwiększyć bezpieczeństwo pracy. Ma to niebagatelny wpływ na poprawę atmosfery w firmie. Pracownicy są w stanie swobodnie pracować, nie myśląc o zagrożeniu. Bezpieczna firma zyskuje zawsze bardzo korzystne recenzje wśród pracowników oraz kontrahentów.

 

Jeżeli Twoja firma również potrzebuje kompleksowej i profesjonalnej obsługi w zakresie BHP, to nie wahaj się. Już dzisiaj wybierz Inżynierię BHP i zobacz, jak duży wpływ ma bezpieczeństwo pracy na działanie firmy.

Zadzwoń teraz