Współpraca z ExploRNA Therapeutics – BHP Laboratorium

bhp laboratorium

Współpraca z ExploRNA Therapeutics – BHP Laboratorium

Cieszymy się, że do grona naszych stałych klientów dołączyło nowoczesne laboratorium, prowadzące programy badawcze w zakresie nowotworzenia oraz chorób o podłożu nadwrażliwości typu I.

ExploRNA Therapeutics jest prywatną spółką typu „spin-off” z Uniwersytetu Warszawskiego, która swoje badania poświęca modyfikacji tzw. czapeczki, znajdującej się na końcu mRNA. Realizowane prace mają za zadanie zwiększyć stabilność mRNA i poprawić jego wydajność translacyjną.

Zespół ExploRNA jest przekonany, że zmodyfikowane cząsteczki mRNA mogą być wykorzystane w celach terapeutycznych, na przykład w opracowaniu i produkcji szczepionek przeciwnowotworowych.

Innowacyjne prace badawcze prowadzone przez ExploRNA Therapeutics zostały uznane za na tyle przełomowe, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przyznało znaczące dofinansowanie projektu dotyczącego rozwoju technologii innowacyjnych szczepionek mRNA. Prace zostały podzielone na pięć etapów – od badań właściwości fizykochemicznych mRNA aż do testów klinicznych I fazy.

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie w realizacji nadzoru BHP w branży medycznej, laboratoryjnej i farmaceutycznej przełoży się na jeszcze bardziej efektywną działalność spółki ExploRNA Therapeutics, kładącej kamień milowy na drodze do pokonania nowotworów.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty badań i wierzymy, że prowadzone prace w przyszłości przełożą się na opracowanie nowatorskich metod walki z rakiem.

Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców!

📧biuro@inzynieriabhp.pl
☎️791-550-140


Zadzwoń teraz