Czym powinna się cechować dobra obsługa BHP?

Sibelco - Inżynieria BHP

Czym powinna się cechować dobra obsługa BHP?

Skomplikowanie przepisów BHP sprawia, że przedsiębiorcy oraz osoby odpowiedzialne za przestrzeganie  zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy mają twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony muszą oni dbać o aktualność przestrzeganych przepisów, a z drugiej stale podnosić swoje kwalifikacje z zakresu BHP. A może warto pomyśleć o oddelegowaniu pełnej obsługi BHP fachowcom i mieć wreszcie święty spokój? 

Dlaczego warto oddelegować obsługę BHP na zewnątrz firmy? 

Decydując się na outsourcing obsługi BHP zewnętrznym specjalistom, przedsiębiorcy mogą zyskać wielopoziomowe korzyści, dzięki którym zapewnią sobie spokój i pewność związaną z zachowaniem najwyższych standardów BHP w zakładzie pracy. Z drugiej strony oddelegowanie obsługi BHP pozwoli firmom i pracującym w nich osobom decyzyjnym na istotnych działaniach operacyjnych w przedsiębiorstwie. 

Warto również zwrócić uwagę, że utrzymanie wewnętrznego działu specjalistów ds. BHP może okazać się o wiele droższym rozwiązaniem względem korzystania ze stałego nadzoru i obsługi zewnętrznych firm zajmujących się wsparciem BHP przedsiębiorstw. Wobec tego nierzadko okazuje się, że w przypadku małych, średnich, jak i dużych firm tworzenie i utrzymywanie działu BHP in-house okazuje się nieopłacalne zarówno ekonomicznie, jak i biznesowo. 

Pod względem korzyści finansowych nie można wspomnieć o zminimalizowaniu ryzyka nałożenia kar przez PIP ze względu na niedopatrzenia czy przewinienia dotyczące utrzymywania należytego bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie. Zewnętrzni eksperci BHP są w stanie przeprowadzić kompleksowy i dokładny audyt BHP, na jego podstawie zaproponować optymalne rozwiązania oraz kompleksowo wesprzeć przedsiębiorstwo we wdrożeniu zaleceń. 

Jednocześnie profesjonalne firmy oferujące obsługę BHP są w stanie zorganizować i przeprowadzić wstępne oraz okresowe szkolenia wszelkich grup pracowniczych pracujących w zakładzie pracy, szczegółowo przygotować firmę do kontroli PIP-u oraz wesprzeć w zakresie stałego nadzoru BHP czy pozyskania dofinansowań z KFS. 

Czym powinna charakteryzować się dobra obsługa BHP? 

Oczekując dobrej obsługi BHP przedsiębiorstwa, organizacje czy instytucje oczekują przede wszystkim kompleksowości oferty oraz najwyższych standardów działań zgodnych z aktualnymi przepisami. Dokładnie takie usługi oferuje nasza firma. 

Inwestując we wsparcie w postaci dobrej obsługi BHP, organizacje są w stanie uzyskać wszystkie kompleksowe oraz komplementarne działania BHP z zakresu szkoleń, audytów, nadzoru czy innych usług niezbędnych w obiekcie. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa biznesu, ale również uzyskanie pełnego wsparcia realizowanego przez jeden podmiot. W ten sposób ograniczone zostaje rozproszenie informacyjne, a wszelkie działania podejmowane przez firmę realizującą usługi dotyczące BHP wykonywane są w sposób skoordynowany i precyzyjny. 

Na uwagę zasługuje również fakt, że dobra obsługa BHP wdrażana w zakładzie pracy czy organizacji przez zewnętrzną firmę pozwala ograniczyć wszelkie wydatki związane z nadzorem czy wszelkimi innymi inwestycjami dotyczącymi BHP do jednej zbiorczej faktury. Pozwala to firmom zyskać transparentność ponoszonych kosztów, łatwiej planować comiesięczne budżety oraz zapewnić sobie łatwiejszą kontrolę wydatków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. 

Zapraszamy do kontaktu 

Poszukują Państwo sprawdzonych usług z zakresu outsourcingu BHP? Zapraszamy do kontaktu. Świadczymy zarówno pojedyncze usługi, jak i kompleksowo wspieramy firmy i organizacje z zakresu szkoleń, nadzoru, przygotowania do kontroli PIP czy uzyskani dofinansowań z KFS. Zachęcamy do skontaktowania się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zadzwoń teraz