Współpraca BHP Muzeum Marynarki Wojennej RP
 

Współpraca BHP Muzeum Marynarki Wojennej RP

inżyneria bhp muzeum

Współpraca BHP Muzeum Marynarki Wojennej RP

💥Miło nam poinformować, że grono naszych klientów, dla których pełnimy funkcje stałego nadzoru BHP, powiększyło się o Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.
👉 Muzeum powstało 28 czerwca 1953 r. dzięki inicjatywie Dowództwa Marynarki Wojennej i licznej rzeszy pasjonatów. Przez lata funkcjonowania wrosło w gdyński pejzaż przy Bulwarze Nadmorskim, gdzie od 1975 r. prezentowana jest Ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego, jak również przy Skwerze Kościuszki, przy którym od 1976 roku cumuje charakterystyczny Okręt-Muzeum ORP “Błyskawica”. Ten polski niszczyciel z okresu II Wojny Światowej, wówczas jeden z najnowocześniejszych, obecnie jest najstarszą jednostką tego typu na świecie.
👉 Nowa siedziba Muzeum została uroczycie otwarta 28 listopada 2012 r. Posiada ona cztery w pełni klimatyzowane kondygnacje wystawowe, kompletnie wyposażoną salę audiowizualną, nowoczesną bibliotekę, a na ostatnim piętrze budynku kawiarnię z tarasem otwartym na Zatokę Gdańską i Gdynię. Zgromadzone eksponaty, wśród których na uwagę zasługuje rękopis kmdr. Bogumiła Nowotnego z opisem spotkania z Józefem Piłsudskim w dniu odtworzenia Marynarki Wojennej 28 listopada 1918 r., są należycie utrzymywane, odnawiane i jednocześnie udostępnianie do celów naukowych oraz dydaktycznych. W Muzeum prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, będące „żywymi” spotkaniami z historią i dniem dzisiejszym Morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych.
inżyneria bhp muzeum
inżyneria bhp muzeum
inżyneria bhp muzeum
inżyneria bhp muzeum


Zadzwoń teraz