Obsługa BHP Inwestycja Deweloperska Gdynia

Case Study – Grupa Murapol

Kim jest nasz klient i jakie realizuje inwestycje?

Firma Murapol S.A. to jeden z wiodących deweloperów na polskim rynku. Oferuje mieszkania i lokale usługowe oparte na najnowszych założeniach technologicznych, stawiając sobie za cel, aby życie w nich było bezpieczne, przyjemne i spokojne.

W trakcie niemal 20 lat działalności, Grupa zrealizowała aż 66 inwestycji, które objęły 302 budynki i 17600 mieszkań. Jako jedno z założeń, spółka przyjęła jak największą dywersyfikację geograficzną działalności. W wyniku tego aktualnie inwestycje mieszkaniowe i usługowe, realizowane są w 17 miastach w Polsce – od dużych aglomeracji miejskich, jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław i Poznań, po nieco mniejsze miasta – Katowice, Bydgoszcz, Toruń, Tychy, Mikołów czy Siewierz.

Tak duża skala działalności wymusza zatrudnianie setek wykwalifikowanych pracowników, zarówno biurowych, jak i technicznych, a także współpracę z wieloma podwykonawcami.
Nasza firma wykonywała usługi BHP dla Grupy Murapol w ramach następujących inwestycji na terenie województwa pomorskiego:
• budowa Osiedla Nowa Jabłoniowa w Gdańsku oraz
• budowa Osiedla Nadmorskie Tarasy w Gdyni.
Nowa Jabłoniowa to trzy budynki mieszkalne, w których znajdują się łącznie 224 mieszkania o zróżnicowanej kubaturze. Kameralne osiedle położone jest w spokojnej okolicy, blisko centrum miasta. Teren zagospodarowany jest przez obszary zielone, place zabaw oraz przestronny parking. Bezpieczeństwo mieszkańców zapewnia ogrodzony teren osiedla. Inwestycję zakończono w 2019 roku.
Osiedle Nadmorskie Tarasy to dwuetapowa inwestycja, zrealizowana w latach 2018 – 2020. Docelowo, ma być to kompleks ośmiu budynków, w których znajduje się blisko 700 mieszkań. Budynki mieszkalne są położone w spokojnej dzielnicy Oksywie, blisko wybrzeży Bałtyku. Przemyślana lokalizacja przekłada się na dobrą komunikację z innymi dzielnicami miasta, a także komfortowe warunki życia.

Jakie działania zostały przez nas podjęte?

Budowa osiedli mieszkaniowych to bardzo skomplikowana inwestycja, na którą składa się wiele etapów. Prace realizowane są przez wielu podwykonawców jednocześnie, a nierzadko na placu budowy pracuje w tym samym czasie kilkaset osób.
Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zatrudnionym przy realizacji inwestycji osobom, konieczne było wdrożenie kompleksowej usługi polegającej na zapewnieniu odpowiednich warunków BHP. Deweloper zlecił nam nadzór nad całą inwestycją, pozostawiając w naszych rękach kwestie zgodności prac z przepisami prawa.
Nasi specjaliści zadbali o to, aby wszyscy pracownicy posiadali niezbędne kwalifikacje w zakresie wykonywanych obowiązków oraz konieczną wiedzę w zakresie BHP. W tym celu przeprowadziliśmy liczne szkolenia podwykonawców. Podczas spotkań, uczuliliśmy pracowników na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać, a także wskazaliśmy, jak mogą im zapobiegać. Zobrazowaliśmy im także, w jaki sposób powinni oni wykonywać poszczególne czynności, aby zapewnić sobie i innym członkom zespołu bezpieczeństwo.
Klient specjalizuje się w realizacji obszernych inwestycji budowlanych. BHP, w tej sytuacji objęło także bieżący audyt bezpieczeństwa oraz funkcję koordynacyjną nad całością procesu. Naszą rolą był również nadzór inwestorski w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, nie tylko w ramach organizacji pracy, ale także stosowanych rozwiązań, z uwzględnieniem przyszłych warunków mieszkaniowych.

Co klient zyskał w wyniku wsparcia naszej firmy?

Kompleksowa usługa BHP w branży budowlanej oznacza przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników dewelopera. Klient mógł być spokojny o to, że wszystkie etapy inwestycji, realizowane były z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i z myślą o zdrowiu i życiu każdego pracownika.
Nasze działania to także pewność, że obecnie z infrastruktury budowlanej można korzystać bezpiecznie, a mieszkańcy mogą bez obaw planować przyszłość swoją i swojej rodziny.
Wreszcie, wsparcie specjalistów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, pozwoliło na sprawną realizację inwestycji i odbiór robót w terminie. Dzięki temu, firma Murapol spełniła swoje zobowiązania wobec klientów, a także mogła podjąć się wykonywania kolejnych projektów. Nasze działania w wymierny sposób przełożyły się na kondycję finansową spółki oraz jej pozycję marketingową.
Zadzwoń teraz